Ohlédnutí za sezónou 2022/2023

Letošní sezónu jsme odstartovali v září naší první soutěží v požárním útoku na Memoriálu Josefa Bednáře v Lipencích. Získali jsme mnoho potřebných zkušeností, ze kterých jsme pak těžili v jarní části. Na podzim jsme pak také absolvovali Závod v požární všestrannosti, kde jsme nečekaně, nicméně zaslouženě, získali 3. místo v kategorii mladších. Ani na uzlové štafetě jsme nenechali nikoho na pochybách, že nás musí brát za vážného konkurenta - v mladších jsme skončili, o pár vteřin. na 4. místě . Přes zimu jsme se pak věnovali rozvoji všeobecných sportovních a pohybových dovedností, koncem zimy jsme zavedli trénink požárního útoku nasucho (tj. v tělocvičně se zjednodušenou konstrukcí PS12).

Na podzim se nám také podařilo otevřít hasičskou přípravku, která je určená převážně pro děti z horoměřické MŠ.

Kromě běžných tréninků jsme udělali dvě soustředění - v zimě jsme chtěli vyjet do Krkonoš za sněhem, ale kvůli teplému začátku roku jsme to museli pojmout turisticky, což ale vůbec nevadilo. A na začátku května jsme jeli opět do Krkonoš, tentokrát na intenzivní trénink požárního útoku. Cestou na jarní soustředění jsme se zapojili do Březováčku - soutěže v požárním útoku nedalekého SDH Březová v rámci jejich jarní slavnosti.

Koncem května jsme odstartovali naši premiéru v Dětské hasičské lize (DHL) - soutěž v požárním útoku v rámci středočeského kraje. Po prvních závodech jsme došli k závěru, že potřebujeme především lepší požární stříkačku PS12, která nebude tak náladová jako ta stávající, bude mít odpovídající výkon a sportovní tuning. Díky štědré podpoře jsme novou PS12 měli již po třech týdnech a k tomu i sportovní upgrade našich savic, sacího koše a proudnic.

V létě jsme opět uspořádali tábor, který jsme tentokrát měli ve stanech z podsadou. Bohužel nám moc nepřálo počasí, takže převážnou část tábora pršelo, ale i tak si to děti užily, natrénovaly nejen požární útok, ale i závod v požární všestrannosti podle nových pravidel a 15 dětem se podařilo získat specializaci táborníka.

Sezónu jsme zakončili v září posledními třemi závody DHL, kde se starším dětem podařilo v celkovém pořadí získat 3. místo.

Náš instruktorský tým také doznal velkých změn, kdy se postupně v rámci sezóny zapojili do tréninku dalších 5 lidí (převážně rodiče mladých hasičů). Je nás tedy už celkem 8, což nás dokonce podnítilo k vlastní sportovní činnosti a přihlásili jsme se na soutěž v požárním útoku v rámci oslav 125 let SDH Středokluky.

Záměr do další sezóny

Proběhlé akce